Oferta Bio Machines

Linie produkcyjne

Oferujemy możliwość wykonania szeregu różnych wariantów, które sprawdzają się w wielu branżach i są to m.in. linie granulacji (np. odpadów drzewnych czy słomy), brykietujące, rozdrabniające czy do produkcji pasz.

Projektujemy, budujemy i montujemy w pełni zautomatyzowane, kompletne linie do produkcji pelletu z odpadów drzewnych, agro i innych. Oddaliśmy do eksploatacji ponad 40 zakładów na terenie polski jak i zagranicą. Również w tak odległych miejscach jak wyspa Jawa czy Reunion. Prowadzimy profesjonalne doradztwo w wyborze technologii do oczekiwanej wydajności i rodzaju surowca, który klient planuje przetworzyć w pellet.     

W naszych liniach stosujemy wyłącznie urządzenia producentów z rynku europejskiego o dobrej renomie gwarantujących wysoką jakość.

Zajmujemy się projektowaniem i budową linii do produkcji granulatu paszowego dla kur, krów jak i innych zwierząt. Wyposażamy w urządzenia małe jak i duże zakłady produkcyjne nastawione na przemysłowa produkcję. Technologię dopasowujemy do ilości oczekiwane wydajności, rodzaju surowców i komponentów. Nasze rozwiązania technologiczne zapewniają dokładne rozdrobnienie, dozowanie poprzez układy transportu na wagi elektroniczne  poszczególnych składników oraz ich dokładne wymieszanie. Współpracujemy ze znanymi producentami urządzeń, które wykorzystujemy w projektowanych przez nas liniach produkcyjnych.

Oferujemy naszym klientom suszarnie obrotowe oraz taśmowe. Dopasowujemy dla ich potrzeb odpowiednią technologię suszenia uwzględniając rodzaj suszonego surowca, źródło ciepła i oczekiwaną wydajność. Nasze suszarnie suszą takie materiały jak trociny, zrębki, wytłoki owocowe, RDF, obornik, pofermentu z biogazowni oraz inne odpady. Nasze suszarnie pracują od ponad 20 lat na wielu kontynentach świata od Azji, Ameryki południowej i Afryki susząc różne materiały.

Oferujemy naszym klientom suszarnie obrotowe oraz taśmowe. Dopasowujemy dla ich potrzeb odpowiednią technologię suszenia uwzględniając rodzaj suszonego surowca, źródło ciepła i oczekiwaną wydajność. Nasze suszarnie suszą takie materiały jak trociny, zrębki, wytłoki owocowe, RDF, obornik, pofermentu z biogazowni oraz inne odpady. Nasze suszarnie pracują od ponad 20 lat na wielu kontynentach świata od Azji, Ameryki południowej i Afryki susząc różne materiały.

Oferujemy linie do rozdrabniania różnych odpadów służących do produkcji pelletu, granulatu czy brykietu. Posiadamy w ofercie rębaki, młyny jedno, dwu wałowe, młyny bijakowe czy sieczkarnie. Projektujemy również kompletne linie do rozdrabniania różnych odpadów do frakcji oczekiwanej przez klienta.

Nasza pierwsza linia do produkcji brykietu została uruchomiona w roku 2004. Od tamtego czasu uruchomiliśmy kilkadziesiąt linii produkcyjnych pod klucz. Oferujemy linie do produkcji brykietu w kształcie walca, kostki czy ośmiokąta. W naszej ofercie posiadamy brykieciarki hydrauliczne, mechaniczne i ślimakowe. Dobór technologii dopasowujemy do rodzaju przetwarzanego surowca oraz oczekiwanej formy wytwarzanego brykietu.

W realizowanych przez naszą firmę liniach technologicznych oferujemy systemy wykrywania  gaszenia iskier, które skutecznie chronią procesy produkcyjne przed pożarami i wybuchami pyłu. Systemy te zwiększają bezpieczeństwo poprzez automatyczne wykrywania za pomocą detektora niebezpieczną cząstkę w transportowanym materiale uruchamiając strugi wodno-mgłowe, mające na celu ich ugaszenie. Dzięki temu technologia ta w stanie wyeliminować ryzyko pożaru lub wybuchu pyłu. Układy te montujemy w układach transportu mechanicznego, powietrznego jak i urządzeniach rozdrabniających. Technologia ta cechuje wysoka skuteczność a zarządzanie systemu odbywa się centrali sterującej na dotykowym wyświetlaczu.

Zajmujemy się projektowaniem i budową zaawansowanych systemów sterowania procesów technologicznych oraz budową szaf sterowniczych. Tworzone przez nas układy sterowania oparte są na sterownikach PLC i podzespołach renomowanych marek jak  Schneider, Siemens, Eaton. Nasi technolodzy idealnie dopasowują się do indywidulanych potrzeb i oczekiwań klienta zapewniając kompleksową usługę od projektu, budowy i szkolenia operatorów. Po uruchomianiu projektu zapewniamy wsparcie serwisowe.

Usługi strona

Co oferujemy

Twoja inwestycja jest w dobrych rękach, najlepsi specjaliści z tej branży zapewniają bezpieczeństwo. 

biomachines on project

Dedykowany projekt

Podchodzimy do inwestycji indywidualnie, tylko kompleksowe rozwiązania.

precyzyjne wykonanie

Precyzyjne wykonanie

Zespół doświadczonych pracowników wykona zadanie z projektu.

sprzedaż maszyn pellet brykiet granulat

Sprzedaż maszyn

Zapewnimy instalacje, szkolenie i serwis

Zajrzyj co o nas piszą.

error: Content is protected !!